Карпилівка Oнлайн

Для чого стоїть хрест біля села Карпилівка Сарненського району? Історія про солдата

Хрест в місцевості “Пратва” на лузі біля села Карпилівка поставили на місці захоронення вбитого під час Другої світової війни солдата «власовця-козака».

Хрест на Пратві, серпень 2014-го року

Хрест на Пратві, серпень 2014-го року

Зі слів Ольги Степанець («Амвросихи», по вуличному – зазначається для точності), це було під час війни. Ешелон “власовців-козаків” стояв у Страшеві. Їм було нічого їсти, тому ходили по селам, по хатам і просили їсти. Прості люди-селяни допомагали чим могли людському горю.

Двоє з цих солдат були в нашому селі. Пора була холодна. Їх десь перестріли бандити. Хто вони і які були їхні мотиви ще треба вияснити. Бандити загнали власовців і біля Пратви вбили одного, а іншого поранили.

Поранений втік до Сарн і повідомив німці. Це стало приводом до епізоду з церквою.

Вбитий козак лежав непорушно на тому ж місці два-три дні а не четвертий чи п’ятий один дід викопав ямку поруч і поховав його там.

До Карпилівки приїджав правнук вбитого солдата. Він живе в Санкт-Петербурзькій області, Росія. Він же поставив хрест на приблизному місці поховання солдата – свого предка. Пізніше місцева влада огородила його жердям.

Ольга Степанець і ще двоє з нею під час епізоду повертались з Сарни і спостерігали за подіями лежачи низько до землі.

Цю статтю написано з розповідей Ольги Степанівни, в ній можливі неточності. А всі деталі потребують уточнення, ви можете зробити це, поки є свідки події. Якщо знайте щось більше – повідомте нам за цим посиланням (пошта, телефон не потрібні).

На русском: эта статья об убитом солдате и его могиле возле села Карпиловка Сарненского района Ривненской (Ровенской) области. Фото сделано в августе, 2014 г.

2 thoughts on “Для чого стоїть хрест біля села Карпилівка Сарненського району? Історія про солдата

  1. Pingback: Історія Михайла Щевича | Карпилівка Oнлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.