Карпилівка Oнлайн

Підсумки першого річного звіту голови Клесівської громади на сході села Карпилівка

Сьогодні Будинок культури села був заповнений мешканцями Карпилівки. Всі сидячі місця були зайняті, люди стояли також під стінами та позаду зали в кілька рядів. Присутніми були люди різного віку і занять. В тому числі, чимало було молоді.

Першим селищний голова, Василь Гриник, звітував за роботу селищної ради. Він озвучив суми витрачені на проекти по всіх населених пунктах громади. Детальніше ця інформація є на сайті громади. А підсумував свою доповідь закликом до ширшої участі мешканців громади і зокрема Карпилівки до розбудови власного села словами

“Якщо ми зараз зробимо те, що інші ще не роблять, то житимемо так, як інші не зможуть”.

Також в ході подальшого обговорення звіту, наголосив на важливості надання мешканцями Карпилівки пропозицій щодо вирішення їхніх проблем.

Першим питання і за порядком, і за важливістю (судячи з бурхливої реакції присутніх) стосувалося дороги до Карпилівки.

Пан Гринник зазначив, що підготовлено документацію на створення дороги. Вартість цього проекту оцінюється в 22 мільйони гривень. Ці кошти планується залучити завдяки перевиконанню митних надходжень (цьогоріч 50% від них залишатиметься в місцевих бюджетах Рівненської області для реконструкції автошляхів – це загальнодержавний експеримент ініційований Президентом, повідомляє «Рівне Вечірнє»).

Юрист селищної ради, пан Ведров, розповів, що на жаль, попри тверді обіцянки районного керівництва поліції, дільничий, який обслуговує Карпилівку, так і вкотре не з’явився на схід села. А в телефонному режимі, причиною цього назвав не поінформованість – зі слів пана Ведрова. Далі керівники Ради наголосили, що необхідно якось реформувати систему місцевої безпеки в зв’язку з неефективністю поточної. Можливим виходом назвали створення муніципальної міліції з мешканців нашої громади, на зразок Районної варти (ГО Районна варта).

Також Голова розповів про плани на створення місцевого транспортного маршруту між Карпилівкою і Клесовом. Багато з присутніх висловилися про його необхідність. На що Голова запропонував підприємцям з числа присутніх зайнятися цією справою, гарантуючи для них необіхдні дозволи.

Після питань до Голови Ради, на які допомагала також відповідати староста села, Карпець Ганна, звітувала депутатка районної ради Жилка Ніна.

Вона розповіла за свою роботу в комітеті ради з питань дотримання права, де займає посаду секретаря.
Нею було подано чотири депутатських звернення. Одне з них – щодо стану дороги на село. Відповідь: дорога в задовільному стані від обласного керівництва.

Ще одне звернення стосувалося обладнання зупинки на початку села. Тут зголосилося допомогти керівництво Сарненського лісгоспу.

Вона також наголосила на поганій поінформованості мешканців щодо законодавчих норм, зокрема щодо повноважень старости. Адже як показало питання і зауваження присутніх мешканців, багато хто з низ досі не розуміє де можна отримати ту, чи іншу довідку – в старости, чи в Клесівській селищній раді? Хоча староста тут же ще раз пояснила, що переважна більшість довідок видається на місці. В зв’язку з цим не зрозуміло, чому ні пані Жилка, ні хтось з керівництва не підкреслив, що з грудня минулого року територія сільради має повне покриття високошвидкісним покриттям мобільного інтернету 3G від основних мобільних операторів. Завдяки цьому, будь-хто може отримати оперативну інформацію з загальних правових питань за лічені секунди, маючи лише мобільний телефон. Водночас це і можливість для отримання найновішої інформації по будь-якій галузі господарства, чи отримання будь-якої актуальної професії завдяки безкоштовним курсам національної програми «Прометей» ( prometheus.org.ua ). Ніхто з присутніх також не звернув увагу на ресурси інформування мешканців громади: сайт Громади ( klesivska.gromada.gov.ua ) і “Карпилівка Онлайн”.

Після питання з дорогою, чи не найбільшу жвавість обговорення серед присутніх викликала проблема контрольованого випасу коней та свійської птиці. Адже, на відміну від випасу корів в стадах, кони карпилівських господарів вільно переміщуються лугом, лісом та надто часто – городами мешканців села. Одна з присутніх, виступила з пропозицією одразу на сході визначитися щодо створення кошар для коней в різних частинах села. Ця ініціатива обговорювалася і після закінчення сходу.

Також Ганна Свиридівна ще раз розтлумачила порядок отримання субсидій на землю та інших видів. Що теж викликало чимали інтерес присутніх.

Разом з цим, Мартинюк Руслана Іванівна наголосила на необхідності врегулювання порядку обслуговування карпилівчан медичними службами. Зокрема – швидкою. В залі розповіли випадок, коли жінку 1928 року народження за викликом швидкої доправили в Сарни, там направили в іншу інстанцію, звідти – ще в іншу, аж поки не прийняли до шпиталю.

Пролунала також проблема з необхідністю сплати благодійних внесків за обслуговування в Сарненських лікарнях. Хтось з залу повідомив, що з мешканців Карпилівки приймають внески по 200 гривень для надання місця в рай. лікарні. Голова селищної ради розповів, що Рада сплачує Сарненській районній раді кошти за медичне обслуговування мешканців громади і пообіцяв вияснити, чому стається така ситуація на найближчому засіданні селищної ради.

Також від мешканців надійшли зауваження про доцільність створення пожежного посту в Карпилівці, який би обслуговував найближчі села. Пан Гриник підтримав цю ініціативу та розповів, що за підсумками цієї зими, прийнято ще рішення про закупівлю грейдера для громади. Для відгортання снігу в зимовий період та рівняння доріг в літній період.

Також він зазначив, про не доцільність створення щебеневого покриття місцевих доріг з відходів клесівських кар’єрів, оскільки таке покриття дуже засмічує повітря в населеному пунктів. «30 кілометрів щебеневої дороги дають пилу як великий завод», зазначив він.

А пані староста, на зауваження мешканців села про стан доріг, пообіцяла їх ремонт за допомогою шлакових відходів шкільної котельні.

На жаль, в залі працював тільки один мікрофон Тому питання ставилися без мікрофону, що сприяло галасу. Але молоді ввічливі люди, спортсмени, поставили своє питання щодо підтримки спорту в Карпилівці безпосередньо перед столом доповідачів.

Після завершення події та особистого короткого обговорення з мешканцями села їхніх додаткових питань, Голова та представники Клесівської селищної ради, староста Карпилівської сільради вирушили до Рудні-Карпилівської, де о 16-й мав відбутися місцевий схід села.

Не зважаючи на велику кількість критичних і часто доцільних зауважень до роботи селищної ради, не можна не зазначити, що за рік і три місяці від створення об’єднаної громади, Карпилівка зазнала суттєвих змін. Це і, по суті, відновлення школи, впровадження нових систем опалення в публічних закладах (окрім Будинку культури, де досі досить холодно через застаріле опалення), розширення садочка і нова якість культурної роботи – про що вже писалося в статтях на Карпилівка Онлайн. Також чималим здобутком є поява стабільного інтернет-підключення 3G (наслідок загальнодержавної програми). Втім, з реплік присутніх мешканців, серед головних проблем постає і низька поінформованість мешканців не тільки в питаннях щодо своїх прав на субсидії та ін., а й щодо роботи і досягнень громади.

Ярослав Щевич, Карпилівка для “Карпилівка Онлайн
(передрук і/або використання цього тексту в паперових ЗМІ без дозволу автора заборонено. Передрук і/або використання в онлайн-медіа – тільки з зазначенням авторства)

One thought on “Підсумки першого річного звіту голови Клесівської громади на сході села Карпилівка

  1. Pingback: Як почалися зустрічі "Карпилівка, вперед!"? | Карпилівка Oнлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.