Карпилівка Oнлайн

Проблема надсилання електронного листа із Сарн до Карпилівки

В грудні на електронну поштову скриньку “Карпилівка Онлайн” надійшов лист від юриста з Сарн, який супроводжує позов жителя з Карпилівки. Лист містив прохання допомогти передати матеріали щодо судової справи нашому земляку з Карпилівки. І це є проблема – в Карпилівці досі неможливо знайти офіційну електронну адресу для надіслання листів!!! В той час, ті ж судові справи давно можна отримати на електронну адресу автоматично. Те, що називають “нові інформаційні технології” давно стали нормальним і повсякденним явищем. І ними користуються і старші люди і молодь. Але на жаль, так схоже відбувається деінде, тільки не в Карпилівці. Як виправити ситуацію ми розповімо в цій статті.

Ми спробували повторити подвиг юриста з Сарн і знайти адресу електронної пошти для надсилання листа в село Карпилівка Сарненського району. Пошук в інтернеті видав лише одну адресу електронної адреси – в школі znz_karpilivka@ukr.net і… все. Ні електронної поштової скриньки сільради, ні бібліотеки, ні будинку культури. Так, в селі Карпилівка є проблема з підключенням до Інтернету. Але, чия це проблема? От візьмемо хоча б випадок з нашим земляком і юристом. Юристу потрібно передати нашому земляку на ознайомлення електронні копії документів через Інтернет, щоб він не їхав до Сарн.

Ідея проста і зручна: юрист відправляє зі своєї електронної поштової скриньки електронний лист з документами на таку ж скриньку в село Карпилівку – своєму клієнту, чи в сільраду. Це займає кілька хвилин часу! Його клієнт з Карпилівки, отримує електронного листа з документами, роздруковує їх. Це ще хвилин п’ять-десять часу. Загалом наш земляк з Карпилівки витратив би до години часу разом з дорогою до сільради/бібліотеки з електронною поштою для отримання потрібних йому документів. А так, йому доведеться їхати до Сарн, це 40 хвилин дороги тільки в одну сторону…

Підключення до Інтернету в Карпилівці – проблема громади і влади.Опитування, проведене в Карпилівській бібліотеці, показало, що більшість жителів Карпилівки бажають користуватися послугами мережі Інтернет.

А «організація можливості стаціонарного доступу до мережі Інтернет» визначено першим серед інших заходів розвитку інфраструктури територіальної громади Карпилівської сільради (див. Стратегія сталого розвитку Карпилівської сільради на 2013-2017-й роки, Р. VI, п. п. 1.2.1). Хоча в Переліку пріоритетних заходів проекту Стратегії економічного і соціального розвитку Сарненського району до 2017 року в розрізі сільських, селищних рад (Додаток 2), щодо Карпилівської сільради немає і згадки про виконання цього пункту (на відміну від Любиковицької сільради, наприклад).

Формально в Карпилівській школі “працює” кабінет інформатики, а от сотні-другої гривень на оплату підключення до Інтернету для Карпилівської школи в райвідділі освіти не знаходиться вже не один місяць.

Позитивний досвід вирішення цієї проблеми в селах Сарненщини є, його залишилося тільки перейняти. Наприклад, в Костянтинівці, де в бібліотеці коштом спеціальної програми створили пункт доступу громадян до Інтернету (читайте більше в цій статті).

Якщо ж ви плануєте підключити інтернет в себе вдома, ми підготували огляд кількох можливостей такого підключення в селі Карпилівка. Детально про це читайте в статті за цим посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.