Карпилівка Oнлайн

Сервісом вирішення комунальних проблем «Відкрите місто» в Сарнах скористались тричі… за півроку

Весною цього року Сарни ще наблизилось по духу до Європи. Відтоді кожен мешканець може звернутись напряму до працівників всіх підрозділів міської ради через платформу «Відкрите місто». Для цього просто потрібно перейти на сайт opencity.in.ua і повідомити проблему, яка потребує вирішення. Далі проблема передається в необхідний підрозділ міськради та перебуває на контролі до свого вирішення. Проте за півроку в Сарнах було тільки три звернення через цей ресурс.

Метою впровадження інтернет-платформи, за словами Віктора Хомича (ГО «Смарт»), є спрощення спілкування влади з громадою, надання можливості мешканцям висловлювати свою думку, пропонувати своє бачення вирішення тих чи інших проблем, повідомляти про проблеми у місті, а владі – оперативно реагувати на них та зробити свою роботу відкритою і прозорою.

Зараз платформа «Відкрите місто» вже успішно працює у семи містах України, зокрема, – у Луцьку, Тернополі, Сумах та інших.

Ось переваги цієї платформи:

Мешканцям – привертати увагу влади до актуальних проблем своїх місць проживання; намагатись спільно вирішувати проблеми, щоб зробити місто чистішим і безпечнішим.

Органам влади – швидко, без посередників отримувати інформацію про проблеми; контролювати роботу комунальних підприємств і підрядників.

Громадським організаціям – об’єднувати мешканців і разом намагатись знайти ефективні рішення проблем.

Благодійникам, бізнесу, місцевим депутатам – планувати свої благодійні ініціативи, допомагати вирішувати проблеми владі та мешканцям.

Про платформу «з перших уст»

Нещодавно голова правління молодіжної громадської організації «Смарт» Віктор Хомич розповів про «Відкрите місто» в інтерв’ю для «Сарни он-лайн». Відеозапис його мови можна переглянути на YouTube за цим посиланням.

Ідея виглядає хорошою, але чомусь від її запуску було здійснено тільки три звернення щодо вирішення проблем. Два звернення – прийняті, третє – в статусі «відкрито».

Що це може значити? Низька ефективність ресурсу чи просте незнання мешканців Сарн про його наявність? Чи можливо в Сарнах немає комунальних проблем? Залишимо це питання відкритим. І просто опишемо платформу та її використання.

Як користуватися сервісом?

Ось як виглядає інтерфейс “Відкритого міста”:

vidkryte-misto-sarny

 

А так можна відслідкувати хід вирішення кожного звернення:

vidkryte-misto-sarny1

Цей проект виконується Громадським Об’єднанням «Смарт» в партнерстві з Сарненською міськрадою. Підтримка була здійснена Фондом «Східна Європа» в рамках програми «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади», що є ініціативою Фонду Східна Європа і виконується за фінансової підтримки Фонду Ч.С. Мотта та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

При підготовці використано матеріали з ресурсу sarny.eu.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.