Карпилівка Oнлайн

В Карпилівці до Дня села наново відкрили творчість художників-вихідців з села

Нещодавно в Карпилівці відбулися святкування до Дня села, який припав на Понеділок, 22 травня. Також мешканці та гості Карпилівки мали можливість ознайомитися з презентацією карпилівської школи художнього мистецтва та виставкою робіт Володимира Сергійчука.

Зараз Володимир Якимович живе і творить в Луцьку. Його ілюстрації постійно прикрашають книги волинських та рівненських письменників, Йосипа Струцюка та Петра Велесика, і сарненський літературний альманах «Пролісок».

Саме він в часи своєї юності, в середині 70-х років, згуртував навколо себе художників-аматорів з Карпилівки: Івана і Олександра Жилку, Володимира Дерпача, Олександра Щевича, Валерія Михайлицького, Володимира Тимошицького, Михайла Макарицького (тепер вже покійний).

Пізніше Іван Жилка, як і Володимир Якимович, отримає художню освіту у Львові та стане професійним художником і викладачем на катедрі дизайну у Рівненському інституті водного господарства. Він не зміг долучитися, бо якраз готував іншу свою виставку. Але надіємося, що виставку його робіт ще зможуть побачити в Карпилівці, Клесові і Сарнах.

Втім саме його слова з інтерв’ю для видання «Карпилівка Онлайн» стали головним мотивом презентації карпилівської школи художнього мистецтва:

«Наш край народжує таланти. Але вони гинуть, бо не мають можливостей для розвитку, не отримують якісної освіти. Дітям потрібно дати ази художнього мистецтва, а далі вони зможуть самі розвивати свої вміння відповідно до своїх інтересів».

В інтерв’ю Іван Сидорович також розповів про свій шлях до художньої майстерності та поділився порадами для молодих карпилівчан, як можна розвинути свій талант. Про це, та історію місцевої школи художнього мистецтва, можна було дізнатися завдяки плакату на початку виставки.

Роботи іншого знаного художника відомі кожному карпилівчанину, адже Василь Щевич живе і працює в селі все життя та зараз є церковним старостою. Його руці належать розписи карпилівської церкви. Його численні полотна прикрашають будинки не тільки в Карпилівці, а й за кордоном. Василь Іванович підтримує зв’язок зі художниками-вихідцями з Карпилівки старшого покоління. Свого часу він навіть також художній гурток для учнів Карпилівської школи.

Виставка робіт Володимира Сергійчука і його особиста присутність стали можливими завдяки Андрію Пехотіну (Andriy Pekhotin) та Олександр Добринський з сарненського осередку партії Самопоміч, які забезпечили перевезення. Розміщення виставки забезпечив колектив Карпилівського Народного дому (Будинок культури), а її ідея та презентація школи належать Ярославу Щевичу з Карпилівки.

Інтерв’ю з Іваном Жилкою.

Джерело – ФБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.