Карпилівка Oнлайн

В Карпилівці приєдналися до акції «Розкажи про рідне село!»

В першу річницю Революції Гідності село Карпилівка приєдналося до акції “Розкажи про рідне село!”. Цю акцію започаткував в 2008-му році Віктор Трегуб, редактор журналів «Нова Січ» і «Музеї України», який зараз є її координатором.

Мета акції полягає у створенні та поширенні знань про села України. Адже, багато хто з нас народився і виріс в селі. Але вже дорослими покидаючи рідне село, як багато ми можемо розповісти про його історію чи культуру? На жаль, в багатьох випадках не достатньо щоб зрозуміти і полюбити його.

Катерина Жилка з Карпилівки долучилася тих, хто надав свої фото і відео про рідне село для поширенню в мережі. Ви можете переглянути їх на цьому сайті. Катерина розповідає, що давно хотіла поширити ці матеріали в мережі, але не мала достатніх навичок роботи в Інтернеті. Тому зараз радо погодилась на допомогу в поширенні від “Карпилівка Онлайн”.

Катерина Жилка (ліворуч)

До цього, Світлана Щербан, теж з Карпилівки, поділилась презентацієї села, а видання “Карпилівка Онлайн” опублікувало історичні статті про Карпилівку та інтерв’ю з відомими земляками. Ці статті містять ряд нових відкриттів про історію Сарненщини. Це і посилання на давній католицький орден “Піарів”, який господарював на сарненському прислуччі, дослідження “Літопису села Карпилівка” 1895 року та опис карт Сарненщини від 16 століття до 1938 року. Готуються публікації з описом археологічних знахідок в Карпилівці та планом історико-краєзнавчих досліджень села.

Катерина ж підтримала ідею акції і пообіцяла написати статтю про гурт автентичної пісні «Журавлина» села Карпилівка і рідну бабусю, яка співає в ньому.

Акція “Розкажи про рідне село!” має ще одну мету – створювати майданчики для спілкування між місцевими громадами, обміну знаннями між ними та поширення передових знань навіть в найвіддаленіших селах. Ось що пише про цю мету координатор акції:

«За допомогою мережі можна знайти односельчан, розкиданих світом, провести повноцінну піар-кампанію населеного пункту, вирішити якісь проблеми, привернути увагу преси, залучити туристів, інвесторів… Та просто зберегти якісь спогади, фотографії, історію…»

І дійсно: сучасні мережеві технології не потребують особливого обладнання чи навичок для їх використання. Достатньо мати навіть недорогий телефон і вміти заходити з нього в Інтернет щоб дізнатися більше про рідне село чи будь-яку потрібну інформацію. Для такого використання створена і “Карпилівка Онлайн”.

Для позначення матеріалів опублікованих в рамках цієї акції, використувався хеш-тег #розкажипросело. За ним можна відслідкувати опубліковані записи акції в соцмережах.

Долучайтеся акції і ви, читачу, до акції!  Як це зробити ми описали в окремій статті за цим посиланням. 

Пам’ятаймо, нам є за що боротися!

Матеріали, надані Катериною Жилка:

Матеріали, надані Світланою Щербан:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.