Карпилівка Oнлайн

В Немовичах відбулась акція «Зробимо Україну чистою!»

Цьогоріч, в Україні вчетверте проходила акція «Зробимо Україну чистою!», яка є продовженням всесвітнього руху «Let’s Do It! World” (з англ. «Давайте зробимо це!»). Цей рух започатковано в 2008-му році в Естонії. Його мета – зробити місце свого проживання чистішим. Для цього волонтери-учасники щовесни прибирають сміття, а однойменна громадська організація постійно навчає як правильно поводитись з відходами.

Адже в більшості країни, і подекуди вже й в Україні, сміття перед викиданням сортується за категоріями – це полегшує його повторну переробку і суттєво зменшує засміченість землі та витрати на утилізацію. Більш того, викидання простих батарейок разом зі звичайним сміттям – давно вже  варварство. Бо звичайні побутові батарейки – це джерело серйозного забруднення землі і їх потрібно переробляти. В Україні теж діють пункти прийому батарейок на переробку.

nemovych2

Для поширення світового досвіду та чистоти в себе вдома, у «всесвітньому прибиранні» взяли участь і жителі села Немовичі. Оригінальна акція «Зробимо село чистішим!» об’єднала працівників будинку культури, бібліотеки, учнів школи та жителів села, яким не байдуже де жити. До місць прибирання, учасники вирушили двома веломаршрутами. Це також одна з форм залучення громади до нових віянь в світі. Адже велосипед заслужено вважається порятунком сучасного світу від забруднення і хвороб. Люди у розвинутих містах дедалі частіше користуються велосипедами для пересування містом. Тож Немовичі і тут рухаються в ногу з часом.

Акція відбулася в квітні 2014-го року.

nemovych3

Один з веломаршрутів прямував до старого кладовища, інший – до урочища Сомине. Про те, як відбувалось прибирання, дивіться у відео від народної фотостудії «Об’єктив» села Немовичі:

Відео в YouTube розмістив Віктор Руднік.

nemovych4

 

Використані зображення – з відео «Немовичі. Веломаршрут “Зробимо село чистішим”»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.