Карпилівка Oнлайн

Cвяткування в Карпилівці 200-річчя з Дня народження Тарас Шевченка

Цьогоріч Україна і українці всього світу святкували 200-річчя народження національного поета і письменника – Тараса Шевченка.

Не оминули святкування і наше село Карпилівку. Завдяки користувачу YouTube Оксані Хомич, ви маєте можливість переглянути відео зі святкувань в сільському Будинку культури:

Завідувачка Карпилівської бібліотеки, Валентина Романчук, так пише про цю подію в «Сарненських новинах»:

«Літературно-музична композиція «Вічно живий Кобзар» відбулася в Будинку культури села Карпилівка. Свято стало продовженням районної естафети від села до села «В його слові наші сила, і правда, і воля», яку прийняла майстриня-вишивальниця Валентина Романчук. Після вишитого візерунку її передадуть у Тутовичі.

Про життя і творчість Т. Г. Шевченка розповіла ведуча дійства Валентина Малишевська. Учні місцевого навчального закладу Олена Оленіч, Андрій Степанець, Дмитро Левчук, Назар Пецьков продекламували твори Великого Кобзаря. Члени драматичного гуртка Карпилівського БК (керівник Валентина Галушко) показали уривок з оповідання С. Васильченка «В бур’янах». Бібліотекарі та вчитель трудового навчання Руслана Мартинюк організували виставку-огляд літератури «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Звучала й пісня за твором поета «Така її доля» у виконанні Леоніда та Людмили Мартинюків. Закінчилася літературно-музична композиція «Квіткою душі» з репертуару Ніни Матвієнко у виконанні Людмили Мартинюк.» (Сарненські новини. – 2013. – 5 листопада. – С. 5.)

Фото з події (джерело: http://lib.sowa.com.ua/shevvhenko/shevchenko.htm):

Для порівняння оцініть також святкування в Стрільську та Карасині:

Стрільськ:

Карасин:

«Вісті Рівненщини» пишуть про захід у Карасині: «Право розпочати естафету отримали Немовицький та Карасинський сільські культурно-дозвіллєві комплекси. …

У селі Карасин цікаво пройшов урочистий захід «Кобзарем його ми звемо». Продовжити роботу зі створення рушника доручили вишивальниці Надії Яковець. Учасники гуртків аматорської творчості подарували присутнім театралізовані виступи, пісні та віршовані твори поета.

– Велика честь випала нам – розпочати другу частину великого знаменного полотнища «Заповіт», і ми з гордістю виконаємо свою місію, – зазначив Карасинський сільський голова Микола Шкодич.»
(Олександр Намозов, Вісті Рівненщини. – 2013. – 18 жовт. – С.13).

На зазначеному на початку каналі Оксани Хомич є також записи урочистих святкувань дня народження Шевченка в Люхчі, Любиковичах, Тутовичах, Яринівці, Клесові, Селищі, Зносичах, Тинному, Корості, Кузьмівці, Криличильську, Костянтинівці, Вирах, Вербчому, Степані, Чудлі і Кам’яному. Щоб їх переглянути відкрийте це посилання: http://www.youtube.com/playlist?list=UUjyh5m3OvyhcyqW2sGHhMrA

Більше нотаток про естафету від села до села «В його слові наша сила і правда, і воля» і святкування Шевчено-200, читайте на офіційному ресурсі Сарненської бібліотеки: lib.sowa.com.ua/shevvhenko/publikacii.doc

Спасибі всім хто готував це свято та знімав і писав про нього!

p.s. якщо у вас є більше матеріалів про цю подію (фото, відео, ваші враження) – надсилайте їх на zhyvoin.ua@ukr.net для розширення цієї публікації.

2 thoughts on “Cвяткування в Карпилівці 200-річчя з Дня народження Тарас Шевченка

  1. Pingback: Відео зі святкування 200-річчя з Дня народження Шевченка у Люхчі | Карпилівка Oнлайн

  2. Pingback: Відео зі святкування 200-річчя з Дня народження Шевченка у Любиковичах | Карпилівка Oнлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.