Карпилівка Oнлайн

Як долучитися акції «Розкажи про рідне село!» в Інтернеті?

Акція почалася в 2008 році. Більше про неї читайте тут.

Пропонуємо і вам долучитись до цієї акції. Це зробити просто: якщо ви володієте навиками роботи в Інтернеті – поширте історії з рідного села та фото на безкоштовних веб-сервісах (Blogger, Facebook), відео – на YouTube, аудіо – на SoundCloud.

Щоб самостійно поширити свої матеріали про рідне село, радимо скористатись безкоштовним сервісом створення безкоштовних інтернет-сторінок Blogger від Google. Він має український інтерфейс. Реєстрація і робота в цьому сервісі детально описані на сайті викладачки інформатики Технологія-2012 (посилання на цей сайт).

Саме цей спосіб, використання Blogger забезпечить безперебійну і безкоштовну роботу вашої інтернет-сторінки (блогу) про рідне село. Додатково ваша сторінка буде якісно відкриватися на смартфонах і планшетах, що дуже актуально для сільської місцевості, адже досі не кожен може дозволити собі комп’ютер з Інтернетом.

Хочемо застерегти вас від використання сервісу створення безкоштовних сторінок Ucoz, який пропонує доменне ім’я at.ua для вашої сторінки. Цей сервіс має російське походження, а технології, які він використовує – часто не дозволяють зручно користуватись сторінкою на смартфоні або планшеті (на основі аналізу сайтів за допомогою Google PageSpeed Insights).

Акція має дві основні мети:

  1. Розповісти про села України. Їх історію, культуру, людей та їх життя та проблеми.
  2. Створити майданчик для обміну досвідом в місцевих спільнотах.

Де взяти відомості про своє село?

– Більшість сільських шкіл мають кабінет історії, який збирає та зберігає історичні та краєзнавчі відомості про село.

– Історичні відомості про рідне село можна знайти в районному чи обласному історичному музеї. Так, Сарненський історико-краєзнавчий музей допоміг при створенні історичних статей на “Карпилівка Онлайн”.

– Люди старшого віку радо розкажуть вам про своє минуле і історію села, ці розповіді можна опублікувати в текстовому вигляді або в аудіо на безкоштовному сервісі SoundCloud.

– Багато що можна знайти простим пошуком в Гугл за ключовими словами. Перевірено при створенні ресурсу “Карпилівка Онлайн”.

– В мережі є оцифровані електронні бібліотеки. Бібліотека diasporiana.org.ua, наприклад, містить канадське видання проф. Цинкаловського “Стара Волинь і Волинське Полісся”, де коротко описано кожен населений пункт Рівненської та Волинської областей.

Технології:

інтернет-сторінки та публікації в соцмережах з інформацією про село, які однаково зручно відкриваються на комп’ютерах та недорогих мобільних пристроях при повільному інтернет-з’єднанні.

Засоби:

  • Безкоштовні інтернет-сторінки (блоги) від Google – Blogger (Блогер).
  • Соціальні мережі Facebook, Google+, Twitter, YouTube, SoundCloud.
  • Мобільні телефони з можливістю виходу в Інтернет, планшети та інші портативні пристрої, комп’ютери.
  • Мобільне інтернет-з’єднання від операторів мобільного зв’язку в селах.
  • Інтернет-підключення від провайдерів в містах та містечках, радіо інтернет-підключення в селах (УАРНЕТ тощо).

Допомога:

Якщо не впевнено почуваєте себе з комп’ютером для самостійної публікації матеріалів в мережі – напишіть нам свій матеріал для публікації або свій телефон для отримання консультацій.

Використовуйте для цього спеціальну форму на нашому сайті (посилання на неї), яка не потребує наявності у вас електронної пошти чи сторінок у соц. мережах – просто введіть в неї те, що хочете нам повідомити чи опублікувати в мережі та слідуйте підказкам.

Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Пропонуємо для позначення матеріалів опублікованих в рамках цієї акції, користуватись хеш-тегом #розкажипросело. Додавайте його при поширенні посилань на статті в соцмережах, на ютубі тощо.

Приклад участі “Карпилівка Онлайн”:

До цього “Карпилівка Онлайн” вже публікувала історичні статті про Карпилівку та інтерв’ю з відомими земляками. Ці статі містять ряд нових відкриттів про історію Сарненщини. Це і посилання на давній орден “Піарів”, який господарював на сарненському прислуччі, дослідження “Літопису села Карпилівка” 1895 року та опис карт Сарненщини від 16 століття до 1938 року. Готуються публікації з описом археологічних знахідок в Карпилівці та планом історико-краєзнавчих досліджень села.

Обмін знаннями між місцевими громадами – актуальна проблема. Так, в процесі підготовки публікацій для «Карпилівка Онлайн» ми знайшли нові історичні відомості про наше село і район, якими володіли у музеї села Висоцьк (сусідній Дубровицький район, з Карпилівкою немає прямого транспортного сполучення) і нічого не знали про них у Сарнах (районний центр, є історичний музей).

Сучасні мережеві технології не потребують особливого обладнання чи навичок для їх використання. Достатньо мати навіть недорогий телефон і вміти заходити з нього в Інтернет щоб дізнатися більше про рідне село чи будь-яку потрібну інформацію. За таким принципом створено і “Карпилівка Онлайн” – будь-хто може відкрити цей сайт на мобільному телефоні за допомогою мобільного інтернет-з’єднання, сайт адаптований для відображення на мобільних та портативних пристроях.

Summary
Article Name
Як долучитися акції «Розкажи про рідне село!» в Інтернеті?
Description
Опис акції та способів участі в ній. Контакти для допомоги
Author

One thought on “Як долучитися акції «Розкажи про рідне село!» в Інтернеті?

  1. Pingback: В Карпилівці приєдналися до акції «Розкажи про рідне село!» | Карпилівка Oнлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.