Карпилівка Oнлайн

Як підключити Інтернет в Сарненському районі

Використання мережі Інтернет давно стало необхідністю а не розкішшю. Інтернет  – це і миттєвий обмін поштою, і постійний зв’язок з усім світом, доступ до знань тисяч бібліотек, новин і відео. У містах підключення до Інтернету – не проблема, коли ж говорити про села – тут треба думати, обирати і робити висновки.

В цій статті ми розглянемо різні варіанти підключення до Інтернету в Сарненському районі, опишемо досвід його використання для того, щоб ви могли самостійно порівняти різні варіанти підключення та обрати найбільш доцільний за ціною або якістю чи їх відношенням.  

Для чого потрібен Інтернет, випадок з життя

В грудні на електронну поштову скриньку “Карпилівка Онлайн” (працює завдяки підключенню до Інтернету) надійшов лист від юриста з Сарн, який супроводжує судовий позов жителя з Карпилівки. Лист містив прохання допомогти передати матеріали щодо судової справи клієнту з Карпилівки. І це є проблема – в Карпилівці досі неможливо знайти відкриту офіційну електронну адресу для надсилання листів. Так, інформатичний кабінет в школі формально “працює”, а от сотні-другої гривень на оплату підключення до Інтернету для Карпилівської школи в райвідділі освіти не знаходиться вже не один місяць.

В той час, ті ж судові справи, офіційні документи давно можна отримати на електронну адресу автоматично (посилання). Те, що називають “нові інформаційні технології” давно стали нормальним і повсякденним явищем. І ними користуються і старші люди, і молодь. Та, на жаль, так схоже відбувається деінде.

А жителю Карпилівки, скоріш за все, доведеться витрачати кілька годин на дорогу в Сарни і назад тільки щоб забрати документ. Як виправити ситуацію з підключенням до Інтернету ми розповімо в цій статті.

Суттєві показники Інтернет-підключення

Для початку опишемо основні моменти на які потрібно звернути увагу, обираючи інтернет-провайдера і підключення до Інтернету.

1. Обладнання.  Модем – пристрій для обміну сигналами між вашим комп’ютером/телефоном/планшетом з серверами Інтернет-ресурсів через мережу Інтернетом. Потрібен завжди. В усіх смартфонах (з Android або ціною більше 500 грн.) і деяких планшетах вже є вбудований.

При підключенні до Інтернету ви маєте можливість докупити спеціальне обладнання «вай-фай роутер» (Wi-Fi router), який буде забезпечувати захищений доступ до Інтернету у вас в будинку через бездротове підключення наприклад за допомогою телефона/планшета чи ноутбука.

Антена. Може бути потрібною для посилення радіосигналу від модему до базової станції провайдера.

3. Вартість підключення і обслуговування обладнання. Як ви дізнаєтесь далі, в розвинутих містах підключення взагалі нічого не вартує а сервіс обладнання – робота фахівців компанії.

4. Швидкість підключення до мережі. Це показник того наскільки швидко ви зможете отримувати інформацію з мережі Інтернет. Чим вище цей показник, тим краще. Задовільним в сучасних умовах українського села є швидкість від 512 Мбіт/с (мегабіт за секунду або Гбіт/с – Гігабіт за секунду). Але зверніть увагу, що абсолютно всі провайдери рекламах вказують абсолютну швидкість підключення до Х Мб/с. Що в реальності не можливо. Щоб перевірити реальну швидкість підключення, необхідно використовувати спеціальні сайти спідтест наприклад.

Тому при виборі за цим показником варто перевіряти саме реальну швидкість підключення, а не вірити рекламі і краще брати з невеликим запасом.

Від швидкості підключення залежить і тариф та щомісячна плата. Їх можна змінювати. Платна зміна тарифу – це пережиток минулого. Компанія, якій дійсно цінний клієнт не стягуватиме додаткову плату за просту зміну тарифу.

5. Ліміт на завантаження даних з мережі Інтернет. В Гб (Гігабайтах, 1Гб=1024 Мегабайт) чи Мб (Мегабайтах). Це ще одне обмеження розвитку Інтернет-підключення і пережиток минулого. Всі сучасні компанії пропонують тарифи з безлімітним необмеженим підключенням. Ви просто платите щомісяця за підключення з обраною вами швидкістю.

6. Тариф і щомісячна плата. Як писалось вище, сучасні тарифи від надійних компаній передбачають плату тільки за місяць чи період користування послугами, без додаткових плат за зміну тарифу чи перевищення ліміту даних. Проте деякі компанії досі пропонують платити за щось ще: перевищення ліміту, гарну коробку від обладнання – подумайте чи воно вам треба.

Інтернет-підключення яким би воно мало бути

Щоб ви уявили, як повинно працювати підключення до Інтернету, опишемо приклад підключення у більш-менш розвинутих містах чи селах України. Там провайдери (компанії які забезпечують підключення до Інтернету) борються за клієнта і намагаються надати послуги підключення якомога більшій кількості людей. Існують постійні програми знижок для залучення нових клієнтів, а обладнання для підключення постачається або безкоштовно, або за дуже символічною ціною. Часто за перше підключення до провайдера платити не потрібно, а навпаки – провайдер робить знижку на щомісячну оплату.

Провайдери створюють нові кабельні мережі та радіостанції для покриття все більших територій. Логіка їх роботи проста: чим більша мережа кабелів і антен, тим більше користувачів вони зможуть підключити, відповідно і більший прибуток отримають. А якість і безперебійність послуг обов’язково стоїть на першому місці. Швидкість такого підключення – десятки і сотні Мб/с.

Що залишається робити, з чого обирати?

Якщо ж говорити по сільську місцевість, таку як Сарненський район, то тут провайдери мають двояку і суперечливу ситуацію – з однієї сторони тут немає ще користувачів Інтернету і не відомо чи будуть. З іншої сторони для їх появи потрібно створити послугу підключення до Інтернету. І провайдери часто не хочуть ризикувати з цим, бо створення мереж підключення до Інтернету пов’язане з великими фінансовими вкладеннями, обладнання для їх роботи не дешеве.

Тим не менше вже зараз на території Сарненського району є кілька провайдерів серед яких можна обрати.

Розглянемо їх детальніше:

«Укртелеком»

Колись державна корпорація, тепер комерційна компанія. Надає дротовий (через телефонне підключення) та радіо Інтернет. В реальності підключити дротовий Інтернет від Укртелеком в селі – не можливо.

При підготовці цієї статті ми заповнювали заявку на підключення через офіційний сайт, ще можна зробити це по гарячій лінії (вказана на кожній платіжці за стаціонарний телефон, реклама Інтернету від Укртелеком). Але суть в наступному.

Після чотиритижневого очікування відповіді на заявку, ми самі передзвонили на гарячу лінію, щоб уточнити ситуацію з розглядом. Відповідь – підключення не можливо через технічні проблеми. Які конкретно, нам не змогли відповісти і порадили звернутись в місцеве відділення УТ. За вказаними в тел. довіднику Сарненського району, телефонам Сарненського УТ, не відповідали декілька днів підряд, просто не брали трубку.

Підключення до Радіоінтернету від УТ, «3 моб», можливе тільки в Сарнах і селі Глушицькому.

«Сова» (Сарни)

Не працює в Карпилівці, Карасині і Стрільську. Перспективи по розширенню нам по телефону (взятий з сторінки “Контакти” на сайті компанії) не повідомили.

«Інтертелеком»

Радіоінтернет. Переваги – широка мережа покриття.

Недоліки – незадовільна швидкість роботи (по відгукам в селі Карпилівка), дорогі тарифи і дороге підключення за допомогою обладнання, яке використовує не найновіші технології.

Обладнання продається в Сарнах, налаштування за і встановлення спеціалістом за додаткову плату. Крім базового обладнання, модему часто для хоча б задовільної роботи в селі потрібно купувати додатково ще й антену та підсилююче обладнання. Інакше прийнятної швидкості годі чекати – уточнюйте це питання. Ціна – від 600 грн. за підключення + щомісячна плата (повідомив продавець в телефонній розмові, номер телефону продавця – з друкованої реклами в газеті “Сарненські Новини”).

«Уарнет» («UARNet» – Львів, Рівне)

Радіоінтернет. Недоліки – висока вартість підключення – 1400 грн. Це разова ціна за обладнання і послуги підключення. І схоже, це єдиний недолік.

Далі переваги – швидкість від 512 Мб/с за ціною 50 грн на місяць безлімітного використання*.

Цитата з листа-відповіді від “Уарнет” на наш запит про можливість підключення до Інтернету в Карпилівці:

«Доброго дня. Теоретично можливість підключитись є. Орієнтовна вартість підключення від 1400 грн., остаточна формується за результатами огляду. Заявку на огляд Вам потрібно залишити на нашому сайті: http://www.rv.uar.net/application/. Тарифи: http://www.rv.uar.net/radio-home/
Якщо у Вас виникнуть додаткові питання Ви можете передзвонити: (067)7208372, або (066)6300106 (менеджери в Рівному).»

Компанію і її контакти знайшли під час пошуку в Google провайдерів інтернету в Сарненському районі.

Окремий модем 2G (другого покоління) для комп’ютерів/ноутбуків від операторів мобільного зв’язку

Таке підключення не дозволяє користуватися сучасними ресурсами Інтернету. Технологія 2G, яку використовують при цьому підключенні, є застарілою. Україна – єдина в Європі, де 2G – домінуюча технологія.

Дивлячись в майбутнє

Зараз, в лютому, уряд проводить конкурс серед мобільних операторів на ліцензії, що дозволять впровадити в Україні сучасний радіо-інтернет третього покоління (3G), доступний з мобільного. «Швидкість передачі даних становить понад 2 Мбіт/с. Такі мережі надають можливість організувати відеозв’язок, дивитись на мобільному телефоні фільми й телепрограми та ін.» – Вікіпедія про цей стандарт.

Проте, не відомо коли точно ця технологія запрацює в Сарненському районі. Сподіваємось невдовзі;)

Примітка: Дані про наявність підключення та умови провайдерів надано станом на жовтень місяць 2014 року.

* При написанні цієї статті, про практичний досвід використання Інтернету від цього провайдера в Сарненському районі було невідомо.

One thought on “Як підключити Інтернет в Сарненському районі

  1. Pingback: Проблема надсилання електронного листа із Сарн до Карпилівки | Карпилівка Oнлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Маленька перевірочка) Будь ласка, введіть правильне число * Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.